Haber

Mahir Ünal, depremde mağdur olan yaşlı kadınla yaşadığı diyaloğu anlattı.

6 Şubat’ta tarihin en büyük felaketini yaşadık.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde 50 binin üzerinde vatandaş hayatını kaybederken, binlerce ev kullanılamaz hale geldi.

Afet bölgesinde hayatın normale dönmesi için çalışmalar devam ederken unutulmaz anlar ortaya çıkıyor.

Bunlardan birini AK Parti’de uzun yıllar siyasetin içinde olan ve hemen hemen her görevde bulunmuş tecrübeli siyasetçi Mahir Ünal anlattı.

Gazeteci Adem Metan’ın konuğu olan Yetenekli Ünal, deprem bölgesindeki çadır gezisini anlattı.

Kahramanmaraş’ta milletvekili de olan Uzman Ünal, dönemin Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’la birlikte ziyaret ettikleri depremzede yaşlı kadınla yaşadıkları diyaloğu anlattı.

“Teyze 3 gün boyunca birinci derece yanıklarla yaşadı”

Mahir Ünal, depremde üzerine kaynar su dökülen ve 3 gün boyunca birinci derece yanıklarla yaşayan yaşlı kadının hikâyesini şöyle anlattı:

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’la birlikte çadıra girdik. Yaşlı bir bayan. Böyle acı çekiyor olmalı. Valimiz hemen “Teyze ne oldu?” dedi. “İyiyim bebeğim” dedi. Oktay Bey, “Hayır, hayır teyzeciğim, bir sorun var” dedi.

“Yavrum depremde üzerime kaynar su döküldü” dedi. “Teyze seni hemen hastaneye gönderelim, neden bana söylemiyorsun?” dedi. “Canım bu kadar ihtiyaç sahibi insan varken, bu kadar acı varken benim sorunumla da ilgilenecek misin?” dedi. Teyzeyi hastaneye götürdük, birinci derece yanıkları vardı. O teyze 3 gün o yanıkla yaşadı.

“Bu millet devletiyle bu şekilde bütünleşmiştir”

Millet olmanın anlamı budur. Acıda, kederde, sevinçte bir arada olmak. O acıyı paylaşmak… Bu millet devletiyle bu şekilde bütünleşmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu